Suņiem karstā laikā grūtāk nekā cilvēkiem

suns_vanna

Ja cilvēks karstā laikā var izmesties vienā peldkostīmā un veldzēties upes vai ezera krastā, tad dzīvniekam ar biezu kažoku šobrīd ir daudz grūtāk. Iestājoties karstam laikam, kažoks kļūst par apgrūtinājumu un ir jādomā kā dzīvnieku pasargāt.

“Ogres Veterinārās ambulances” vetārste Inga Bauģe norāda: “Protams, tiem suņiem, kuriem apmatojums ir biezāks un skaistāks, vasara ir visgrūtākā, jo karstajā laikā suņi stipri ātri uzsilst un vienīgais veids kā viņi dzesējas ir ar vaļēju muti, elsojot. Viņi nesvīst kā cilvēki, līdz ar to atdzesēšanās iespēja dzīvniekam ir daudz mazāka, nekā cilvēkam.”

Populāro garmataino suņu sugu, tādas kā haskiji, čau čau un citu pārstāvji vasarā neizskatās tik pat pievilcīgi kā ziemā. Vasarā viņi izskatās diezgan noplukuši, jo organisms mēģina atbrīvoties no liekā apmatojuma, lai karstums ātrāk pamestu ķermeni.

Taču pārkarst arī īsmataini suņi. Grūtāk ir ar tumšu apmatojuma krāsu apveltītiem suņiem kā arī dzīvnieki ar īsiem purniem – franču un angļu buldogiem, mopšiem. Sevišķi slikti karstumu panes veci dzīvnieki. Viņiem, tāpat kā cilvēkiem, karstā laikā biežāk novērota sirds mazspēja.

“Vasarā ļoti svarīgi, lai ir brīvi pieejams ūdens un ēna. Lai nav tā, ka suns ir piesiets saulē un ka viņam nav pat kur paslēpties, jo dzīvnieki tieši tāpat pārkarst un piedzīvo karstuma dūrienus kā cilvēki,” norāda I.Bauģe.

Saņemot karstuma dūrienus, dzīvnieka ķermeņa temperatūra var pārsniegt 42 grādus. Tad ķermeņa atdzesēšanai var būt nepieciešama vetārsta palīdzība. Karstais laiks gan vēl tikai sākas un daudz dzīvnieku karstuma dūrienus vēl nav saņēmuši, taču jau šobrīd pieaug to dzīvnieku problēmas, kuriem ir sirds mazspēja. Viņiem pastāvīgi jādod medikamenti. Tāpat nedrīkst atstāt dzīvnieku vienu automašīnā. Šādi gadījumi mēdz beigties letāli.