Vakcinēšanai pret trakumsērgu – bargākas prasības

suns_Vakcina

Ar 1.maiju spēkā stājušās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos par Trakumsēgras profilakses un apkarošanas kārtību. Noteikumi par izvairīšanos no dzīvniekiem un cilvēkiem tik bīstamās slimības kļuvuši stingrāki un sankcijas, ja dzīvnieks nav vakcinēts – bargākas.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos paredz arī līdz 6 mēnešus ilgu novēršanas periodu gadījumā, ja cilvēku sakož dzīvnieks, un pastāv aizdomas par trakumsērgu. PVD pārstāvji norāda, ka aizvien vairāk grēko mājdzīvnieku īpašnieki, savu dzīvnieku nevakcinējot, tāpēc aizvadītajos gados mainījusies proporcionālā attiecība reģistrēto trakumsērgas gadījumu savvaļas dzīvnieku un mājdzīvnieku vidū. Pēdējais trakumsērgas gadījums Ogres rajona teritorijā reģistrēts aizvadītājā gadā Jumpravā.

Vidējā maksa par viena dzīvnieka vakcināciju pret trakumsērgu ir 5 lati, maksu par pakalpojumu nosaka katra klīnika individuāli. Latvijas likumdošana paredz, ka vakcinācija pret trakumsērgu obligāti jāveic vienu reizi gadā, neatkarīgi no tā, vai dzīvnieks tiek turēts pilsētā vai laukos. Ja dzīvnieks netiek vakcinēts regulāri, ik pēc gada, likumdošana nosaka, ka trakusmērgas procedūra ir  kā nevakcinētam dzīvniekiem, un saimniekam līdz ar to dārgāka.

Daudz vienkāršāk un lētāk dzīvnieku ir vakcinēt, norāda PVD pārstāvji.